| Parameter | Value |
|---|---|
| Varistor Voltage | 390 V |
| RoHS | Compliant |
| Voltage Rating (DC) | 31 V |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Bag |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Capacitance | 8.5 nF |
| Clamping Voltage | 77 V |
| Peak Surge Current | 2 A |
| Voltage Rating (AC) | 25 V |
Stock: 143
Distributors
pcbx
Unit Price$0.40186
Ext.Price$0.40186
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.40186 | $0.40186 |
| 10 | $0.32448 | $3.24480 |
| 50 | $0.27717 | $13.85850 |
| 100 | $0.23676 | $23.67600 |
| 500 | $0.20225 | $101.12500 |
| 1000 | $0.19158 | $191.58000 |
